ETRAFIMIZDA NE VAR?

nish

13 Temmuz 2017

Yorum yapılmamış

Beşiktaş’ta yapılabilecek en güzel aktiviteler arasında Beşiktaş sahilinde ister kafelerde oturup çay veya kahvenizi yudumlayarak, ister sahilde banklarda oturarak İstanbul boğazını ve semtin sıcak yaşamını seyretmek başta gelir. Beşiktaş’ın kalbi Beşiktaş Çarşısı ve Beşiktaş Meydanı‘dır.

Beşiktaş’tan Kabataş tarafına doğru ise TBMM Milli Saraylar Saray Kolleksiyonları Müzesi ve İstanbul Resim ve Heykel Müzesi ile sonrasında Dolmabahçe SarayıOrtaköytarafında doğru ise Çırağan Sarayı yer almakta olup buralarda önemli tarihi ve kültürel yerler arasındadır.

Beşiktaş’ta gezip görülebilecek diğer önemli yerler ve yapılabilecek aktiviteler arasında; yenilenmiş ve restore edilmiş haliyle görülmeye değer Deniz Müzesi, Beşiktaş’ın canlı arka sokakları ve Ihlamurdere caddesinde yürümek ve sonundaki Ihlamur Kasrı‘nı görmek sıralanabilir. Barbaros Bulvarı‘nın üst tarafında yer alan Yıldız Sarayı ve Yıldız Parkı‘nı gezip görmek ise apayrı bir keyiftir.

Beşiktaş Çarşısı

Beşiktaş Gezi Rehberi 2019

Beşiktaş Çarşısı, Beşiktaş semtinin kalbinin aktığı ve son derece hareketli bir yerdir. Aynı zamanda meşhur Beşiktaş taraftar grubunun da merkezidir. Beşiktaş Çarşısı; Beşiktaş Balıkçısı, bakkalı, lokantası, muhallebicisi, marka mağazaları, dükkânları, meyhanesi, kaymakçısı, kuruyemişçisi, zerzevatçısı, kafeleri, restoranları ve yeme içme imkanları ile Beşiktaş’ta mutlaka gezip görmeye değer bir yer.

Beşiktaş Meydanı ve Beşiktaş Sahil

Beşiktaş Gezi Rehberi 2019

Beşiktaş Meydanı, Beşiktaş semtinin kalabalık ve canlı yerlerinden birisi. Beşiktaş Meydanı, aynı zamanda Barbaros Meydanı olarak da adlandırılmakta ve Beşiktaş semtinin kalabalık ve canlı yerlerinden birisidir. İstanbul Boğazına nazır her daim dinlence ve eğlence mekanlarıyla çevrili meydanda vakit geçirmek, aynı zamanda meydandan Beşiktaş sahilinden İstanbul boğazının muhteşem manzaralarını izlemek oldukça zevkli.

Barbaros Hayrettin Paşa Türbesi ve Anıt Heykeli

Beşiktaş Gezi Rehberi 2019

 

Osmanlı döneminde korsanlıktan Kaptan-Derya makamına yükselen ve döneminde Avrupa’da Barbarossa (Kızıl Sakal) olarak bilinen büyük Türk denizcisi Barbaros Hayrettin Paşa’nın (1478-1546) türbesi ve heykeli, Beşiktaş Meydanı’nın süsleyen önemli eserlerden. Barbaros Hayrettin Paşa Türbesi hafta içi her gün 10.00-12.00 ile 14.00-16.00 saatleri arasında ziyarete açıktır. Türbe, Mimar Sinan tarafından 1541 yılında sekizgen olarak yapılmış. Barbaros Heykeli üzerinde ise Yahya Kemal Beyatlı’nın aşağıdaki meşhur dizeleri yer alıyor.

Beşiktaş İskelesi

Beşiktaş Gezi Rehberi 2019

Beşiktaş Meydanı’nın hemen ilerisinde Beşiktaş sahilinde bulunan ve Beşiktaş Üsküdar arası şehir hatları vapurlarının çalıştığı tarihi Beşiktaş İskelesi, mimari yapısıyla görmeye değer bir yapı. Beşiktaş İskelesi’nin ön cephesindeki Mimar Ali Talat Bey (1869-1922) tarafından yapılan çiniler göz alıcı ve etkileyici.

Deniz Müzesi

Beşiktaş Gezi Rehberi 2019

Deniz Müzesi, Türkiye`nin denizcilik alanında en büyük ve içerdiği koleksiyon çeşitliliği açısından dünyanın sayılı müzelerinden biri olarak varlığını sürdürmektedir. Deniz Müzesi’ne gelen ziyaretçilerin en çok ilgi gösterdikleri bölüm süslü kayıkların sergilendiği Sultan Kayıkları bölümü ve Atatürk Odası‘dır.

Dolmabahçe Sarayı

Beşiktaş Gezi Rehberi 2019

Kabataş-Beşiktaş arasında yer alan ve İstanbul Boğazı’nın en güzel yerine kurulmuş olan Dolmabahçe Sarayı da tıpkı Topkapı Sarayı gibi İstanbul’un en çok ziyaret edilen yerleri arasında. Boğaziçi kıyısında görkemli mimari yapısı ve sergi salonları ile İstanbul’da mutlaka gezip görmeniz gereken popüler yerlerden birisi.

 

Yıldız Sarayı (Yıldız Şale)

Beşiktaş Gezi Rehberi 2019

Beşiktaş, Ortaköy ve Balmumcu arasında, Boğaziçi’ne egemen bir konumda; 19.yy’a ait köşkleri, villaları ve olağanüstü güzel bahçeleri barındıran Yıldız Sarayı, Beşiktaş’ın sırtlarında Yıldız’da yer almaktadır ve İstanbul sarayları arasında önemli bir yere sahiptir. Kendine has yapısı ve muhteşem doğası ile görülmeye değer.

Yıldız Parkı Korusu

Beşiktaş Gezi Rehberi 2019

Yıldız Sarayı’nın alt tarafında Boğaziçi’ne egemen bir konumda ve İstanbul’un en güzel korularından birisi olan Yıldız Parkı Korusu, içerisinde Şale Köşkü, Malta Köşkü ve Çadır Köşkü gibi mekanları barındırmakta ve muhteşem doğası, yürüyüş yolları, park ve bahçeleri ile İstanbul’da vakit geçirilebilecek en güzel yerlerden birisi konumunda. Malta ve Çadır Köşklerinde kahvaltı ve yeme içme imkanı da sunulmakta. Yıldız Parkı Korusu’nu mutlaka gezip görmenizi tavsiye ederiz.

Çırağan Sarayı

Beşiktaş Gezi Rehberi 2019

Beşiktaş ve Ortaköy arasında bulunan ve Dolmabahçe Sarayı gibi göz alıcı güzelliğiyle dikkati çeken Çırağan Sarayı, 1974 tarihinde Sultan Abdülaziz döneminde tamamlanmıştır. Çırağan Sarayı lüks bir otel olarak hizmet vermekte ve çeşitli organizasyonlara ev sahipliği yapmaktadır. Ayrıca her Pazar boğaza nazır kahvaltı imkanı mevcuttur. Ancak biraz pahalı.

Ihlamur Kasrı

Beşiktaş Gezi Rehberi 2019

Beşiktaş’ın arka taraflarında Yıldız ve Nişantası arasında kalam Ihlamur vadisinde yer alan Ihlamur Kasrı, İstanbul’un en güzel köşklerinden birisidir. Osmanlı döneminde Sultan III. Ahmet tarafından has bahçe olarak kullanılmış olan Ihlamur Kasrı’nı hem gezip hem de sakin ve huzurlu bir ortamda kafeteryasında güzel bir kahvaltı yapmanızı tavsiye ederiz.

Ortaköy

Beşiktaş Gezi Rehberi 2019

Renkli çarşısı ve canlı atmosferi ile Beşiktaş’ın gözde semtlerinden birisi olan Ortaköy, aynı zamanda barındırdığı gözde gece mekanları, barları, güzel cafe ve restoranlara sahip boğaza nazır İskele meydanı ve kumpir dükkanları ile İstanbulluların en gözde buluşma noktalarından birisi konumundadır.

Beşiktaş’ta Kültür ve Sanat Merkezleri

Beşiktaş’ta yetişkin oyunu, çocuk oyunu, konser, seminer/konferans, söyleşi-imza, sempozyum, anma programı, bale/gösteri, sergi, festival/şenlik, sertifika-ödül töreni, atölye çalışması, okul gösterisi ve toplantı/eğitim programı gibi kültür ve sanat etkinliklerine katılmak için çok sayıda mekan var. Beşiktaş’ta kültür ve sanat etkinlikleri takvimini toplu olarakhttps://besiktaskultursanat.com/adresinden görebilirsiniz.

  • Beşiktaş Kültür Merkezi (BKM) filmler, diziler, tiyatrolar, stand-up’lar, konserler ve festivaller – Adres: Sinanpaşa Mah. Has Fırın Cad. No:75, Beşiktaş. Telefon: 0 212 236 18 18. Güncel etkinlik takvimi >> https://www.bkmonline.net/tr/etkinlikler
  • Akatlar Kültür Merkezi Melih Cevdet Anday Sahnesi, sergi ve kokteyl salonu, eğitim odaları – Adres: Zeytinoğlu cad. No:16, Akatlar, Beşiktaş. Telefon: 0 212 351 93 82 (3 hat).
  • Mustafa Kemal Kültür Merkezi Müzikal, Tiyatro ve Sinema gösterimlerinin yanı sıra konferans, kongre ve seminer etkinlikleri – Adres: Uğur Mumcu cad. No:8, Beşiktaş. Telefon: 0 212 351 24 56.
  • Ortaköy Kültür Merkezi Resim, fotoğraf, el sanatları sergileri, tiyatro, konser ve kurslar – Adres: Dereboyu cad. No:12/A, Ortaköy, Beşiktaş. Telefon: 0 212 236 10 27.
  • Süleyman Seba Kültür Merkezi (Fulya Sanat) Sergi, dans, sinema, konser ve tiyatro – Adres: Dikilitaş Mah. Hakkı Yeten Cad. No:10 Beşiktaş. Telefon: 0 212 215 60 29.

Beşiktaş’ta Yeme İçme, Ne Yenir? Popüler Kafe ve Restoranlar

Beşiktaş’ta yeme içme imkanları çok çeşitli. Beşiktaş sahilinde, iç tarafta Beşiktaş Çarşısı, Beşiktaş Balık Pazarı arkası, Barbaros Bulvarı ve Ihlamurdere Caddesi gibi popüler bölgelerde çok sayıda kaliteli çay bahçesi, cafe ve restoran bulabilirsiniz.

Beşiktaş çarşısında Şair Leyla Sokakta bulunan Balkan Lokantası ve Şöhretler Köftecisi, Mumcu Bakkal sokakta bulunan Asım Usta’nın Yeri (Karadeniz döner), Şehit Dursun Bakan sokakta bulunan Kartal Restaurant Canım Ciğerim, lüks sevenler için Akaretler’deki Vogue Restaurant, Beşiktaş ve çevresindeki popüler yeme içme mekanlarından. Ayrıca Beşiktaş çarşısı içerisinde bulunan salaş Türk Kahvesi ve Çay mekanları ile Beşiktaş sahilinde bulunan cafeleri de denemenizi tavsiye ederiz.

Beşiktaş’ta Gece Hayatı

Beşiktaş gece hayatı‘da oldukça renkli ve İstanbullular için Avrupa yakasının gözdelerinden. Beşiktaş‘ta, çok sayıda kaliteli restoran ve cafer barların bulunduğu Beşiktaş Çarşısı, Beşiktaş Sahili ve Akaretler tarafı, Beşiktaş merkezinde gece hayatının aktif ve canlı olduğu bölgeler.

Akaretler’de bulunan Joker No:19 ve Craft Beer Lab, Beşiktaş merkezinde bulunan BeerHall ve Thales Bistro, Mumcu Bakkal sokakta bulunan Insomnia Gastropub ile Gayrettepe’de bulunan Masquerade Club ve Buddha Bar, Beşiktaş’ın popüler cafe, pub ve barları arasında en popüler olanları.

Beşiktaş’ta Nerede Kalınır? Popüler Oteller

Beşiktaş’ta konaklama imkanları çok çeşitli olmasına rağmen kendinizi eviniz de gibi hissedeceğiniz yenilenmiş Exclusive suit oda ve 1+1 seçenekleri ile Nish Suite Beşiktaş’ta kalınır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HEMEN ARAYIN
YOL TARİFİ AL